Search for content, post, videos

Berlin Film Festivali’nde Hareketli Saatler


p-cruz

9 Şubat’ta başlayacak olan 67. Berlin Film Festivali’nde yer alacak ilk 14 film açıklandı. Yarışma bölümünde yer bulacak 10 filme ek olarak Özel Gösterim (Berlinale Special) bölümü için de 4 film, festivale davet edildi. Tüm festival programının ise önümüzdeki haftalarda duyurulması bekleniyor.

Davet alan 14 film şöyle:

Yarışma Bölümü

Teströl és lélekröl (On Body and Soul)
Ülke: Macaristan
Yönetmen: Ildiko Enyedi
Oyuncular: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider

Ana, mon amour
Ülke: Romanya / Almanya / Fransa
Yönetmen: Călin Peter Netzer (Child‘s Pose, Maria)
Oyuncular: Mircea Postelnicu, Diana Cavallioti, Carmen Tănase, Adrian Titieni, Vlad Ivanov

Beuys (Belgesel)
Ülke: Almanya
Yönetmen: Andres Veiel (Black Box Germany, Addicted To Acting, If not us, Who)

Colo
Ülke: Portekiz / Franasa
Yönetmen: Teresa Villaverde (The Major Age, The Mutants, Trance)
Oyuncular: João Pedro Vaz, Alice Albergaria Borges, Beatriz Batarda, Clara Jost

The Dinner
Ülke: A.B.D.
Yönetmen: Oren Moverman (The Messenger, Rampart)
Oyuncular: Richard Gere, Laura Linney, Steve Coogan, Rebecca Hall, Chloë Sevigny

Félicité
Ülke: Fransa / Senegal / Belçika / Almanya / Lübnan
Yönetmen: Alain Gomis (L’Afrance, Andalucia, Tey)
Oyuncular: Véro Tshanda Beya, Gaetan Claudia, Papi Mpaka

The Party
Ülke: İngiltere
Yönetmen: Sally Potter (Orlando, Yes, Ginger & Rosa)
Oyuncular: Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones, Emily Mortimer, Cillian Murphy, Kristin Scott Thomas, Timothy Spall

Pokot (Spoor)
Ülke: Polonya / Almanya / Çek Cumhuriyeti / İsveç / Slovak Cumhuriyeti
Yönetmen: Agnieszka Holland (Europa Europa, Bitter Harvest, In Darkness)
Oyuncular: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Miroslav Krobot, Jakub Gierszał, Patricia Volny, Borys Szyc

Toivon tuolla puolen (The Other Side of Hope)
Ülke: Finlandiya
Yönetmen: Aki Kaurismäki (The Match Factory Girl, I Hired A Contract Killer, Juha, Le Havre)
Oyuncular: Sakari Kuosmanen, Sherwan Haji

Una Mujer Fantástica (A Fantastic Woman)
Ülke: Şili / Almanya / ABD / İspanya
Yönetmen: Sebastián Lelio (El Año del Tigre, Gloria)
Oyuncular: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Aline Küppenheim, Amparo Noguera

Özel Gösterimler (Berlinale Special)

Friedrichstadt-Palast Özel Gösterim

La Reina de España (The Queen of Spain)
Ülke: İspanya
Yönetmen: Fernando Trueba (The Year of Awakening, Belle Époque, The Girl of Your Dreams)
Oyuncular: Penélope Cruz, Antonio Resines, Chino Darín, Cary Elwes, Mandy Patinkin, Neus Asensi, Ana Belén

Le jeune Karl Marx (The Young Karl Marx)
Ülke: Fransa / Almanya / Belçika
Yönetmen: Raoul Peck (Sometimes In April, Moloch Tropical, Fatal Assistance)
Oyuncular: August Diehl, Stefan Konarske, Vicky Krieps, Hannah Steele, Olivier Gourmet

Kino International Özel Gösterim

Últimos días en La Habana (Last Days in Havana)
Ülke: Küba / İspanya
Yönetmen: Fernando Pérez (Life Is to Whistle, Madrigal)
Oyuncular: Jorge Martínez, Patricio Wood, Gabriela Ramos

Volksbühne Özel Gösterim

Acht Stunden sind kein Tag (Eight Hours Don’t Make a Day)
Ülke: Federal Almanya (1972 – 5 bölümlük TV dizisi)
Yönetmen: Rainer Werner Fassbinder
Oyuncular: Hanna Schygulla, Gottfried John, Luise Ullrich, Werner Finck, Irm Hermann

loading...