Search for content, post, videos

Sundance 2017 Adayları Açıklandı

 

 


sundance_film_festival_egyptian_theater_03

19-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2017 Sundance Film Festivali’nde, 5 ayrı kategoride yarışacak olan aday filmler açıklandı. Robert Redford’un kurucusu ve başkanı olduğu Sundance Enstitüsü’nce organize edilen Sundance Film Festivali, her sene bu dönemlerde açıklanan yarışma bölümü aday listesi ile yeni yılın ilk film tavsiyeleri listesi olarak işlev gören önemli bir referans kaynağı haline geldi. Toplam 4.068 başvuru arasından seçilen 66 filmlik tüm aday liste şu şekilde:

Amerikan Drama Filmleri (U.S. Dramatic Competition)

Seçilen 66 yapımın tamamının dünya prömiyerine ev sahipliği yapacak olan festival, Amerikan bağımsız sinemasından 16 yeni ses sunuyor:

Band Aid (Yönetmen & senaryo: Zoe Lister-Jones)
Beach Rats (Yönetmen & senaryo: Eliza Hittman)
Brigsby Bear (Yönetmen: Dave McCary, Senaryo: Kevin Costello, Kyle Mooney)
Burning Sands (Yönetmen: Gerard McMurray, Senaryo: Christine Berg, Gerard McMurray)
Crown Heights (Yönetmen & senaryo: Matt Ruskin)
Golden Exits (Yönetmen & senaryo: Alex Ross Perry)
The Hero (Yönetmen: Brett Haley, Senaryo: Brett Haley, Marc Basch)
I Don’t Feel at Home in This World Anymore (Yönetmen & senaryo: Macon Blair)
Ingrid Goes West (Yönetmen: Matt Spicer, Senaryo: Matt Spicer, David Branson Smith)
Landline (Yönetmen: Gillian Robespierre, Senaryo: Elisabeth Holm, Gillian Robespierre)
Novitiate (Yönetmen & senaryo: Maggie Betts)
Patti Cake$ (Yönetmen & senaryo: Geremy Jasper)
Roxanne Roxanne (Yönetmen & senaryo: Michael Larnell)
To the Bone (Yönetmen & senaryo: Marti Noxon)
Walking Out (Yönetmen & senaryo: Alex Smith, Andrew Smith)
The Yellow Birds (Yönetmen: Alexandre Moors, Senaryo: David Lowery, R.F.I. Porto)

Amerikan Belgesel Filmleri (U.S. Documentary Competition)

Günümüze ışık tutan fikirler, insanlar ve olayları konu alan toplam 16 Amerikan yapımı belgesel, dünya prömiyerlerinin gerçekleşeceği festivalin bu bölümünde yarışacaklar:

Casting JonBenet (Yönetmen: Kitty Green)
Chasing Coral (Yönetmen: Jeff Orlowski)
City of Ghosts (Yönetmen: Matthew Heineman)
Dina (Yönetmen: Dan Sickles, Antonio Santini)
Dolores (Yönetmen: Peter Bratt)
The Force (Yönetmen: Pete Nicks)
ICARUS (Yönetmen: Bryan Fogel)
The New Radical / U.S.A. (Director: Adam Bhala Lough)
NOBODY SPEAK: Hulk Hogan, Gawker and Trials of a Free Press / U.S.A. (Director: Brian Knappenberger)
Quest / U.S.A. (Director: Jonathan Olshefski)
STEP / U.S.A. (Director: Amanda Lipitz)
Strong Island / U.S.A., Denmark (Director: Yance Ford)
Trophy / U.S.A. (Director: Shaul Schwarz, Co-Director: Christina Clusiau)
Unrest / U.S.A. (Director: Jennifer Brea)
Water & Power: A California Heist / U.S.A. (Director: Marina Zenovich)
Whose Streets? / U.S.A. (Director: Sabaah Folayan, Co-Director: Damon Davis)

Dünya Sineması Drama Filmleri (World Cinema Dramatic Competition)

Axolotl Overkill / Almanya ( Yönetmen & senaryo: Helene Hegemann)
Berlin Syndrome / Avustralya (Yönetmen: Cate Shortland, Senaryo: Shaun Grant)
Carpinteros (Woodpeckers) / Dominik Cumhuriyeti (Yönetmen & senaryo: José María Cabral)
Don’t Swallow My Heart, Alligator Girl! / Brezilya, Hollanda, Fransa, Paraguay (Yönetmen & senaryo: Felipe Bragança)
Family Life / Şili (Yönetmen: Alicia Scherson, Cristián Jiménez, Senaryo: Alejandro Zambra)
Free and Easy / Hong Kong (Yönetmen: Jun Geng, Senaryo: Jun Geng, Yuhua Feng, Bing Liu)
God’s Own Country / İngiltere (Yönetmen and senaryo: Francis Lee)
My Happy Family / Almanya, Gürcistan, Fransa  (Yönetmen: Nana & Simon, Senaryo: Nana Ekvtimishvili)
The Nile Hilton Incident / İsveç (Yönetmen and senaryo: Tarik Saleh)
Pop Aye / Singapur, Tayland (Yönetmen and senaryo: Kirsten Tan)
Sueño en otro idioma (I Dream in Another Language) / Meksika, Hollanda (Yönetmen: Ernesto Contreras, Senaryo: Carlos Contreras)
The Wound / Güney Afrika (Yönetmen: John Trengove, Senaryo: John Trengove, Thando Mgqolozana, Malusi Bengu)

Dünya Sineması Belgeselleri (World Cinema Documentary Competition)

The Good Postman / Finlandiya, Bulgaristan (Yönetmen: Tonislav Hristov)
In Loco Parentis / İrlanda, İspanya (Yönetmen: Neasa Ní Chianáin, David Rane)
It’s Not Yet Dark / İrlanda (Yönetmen: Frankie Fenton)
Joshua: Teenager vs. Superpower / A.B.D. (Yönetmen: Joe Piscatella)
Last Men in Aleppo / Danimarka (Yönetmen: Feras Fayyad, Steen Johannessen)
Machines / Hindistan, Almanya, Finlandiya (Yönetmen: Rahul Jain)
Motherland / A.B.D, Filipinler (Yönetmen: Ramona Diaz)
Plastic China / Çin (Yönetmen: Jiu-liang Wang)
RUMBLE: The Indians Who Rocked The World / Kanada (Yönetmen: Catherine Bainbridge, Alfonso Maiorana)
Tokyo Idols / İngiltere, Kanada (Yönetmen: Kyoko Miyake)
WINNIE / Fransa (Yönetmen: Pascale Lamche)
The Workers Cup / İngiltere (Yönetmen: Adam Sobel)

NEXT

Amerikan sinemasının önümüzdeki yıllarını şekillendirmesi beklenen, dijital teknoloji ve sınırsız yaratıcılığa dayanan yeni dalga film yapımcılarını tanıtan bölümde toplam 10 film yarışacak:

Columbus (Yönetmen & senaryo: Kogonada)
Dayveon (Yönetmen: Amman Abbasi, Senaryo: Amman Abbasi, Steven Reneau)
Deidra & Laney Rob a Train (Yönetmen: Sydney Freeland, Senaryo: Shelby Farrell)
A Ghost Story (Yönetmen & senaryo: David Lowery)
Gook (Yönetmen & senaryo: Justin Chon)
L.A. Times (Yönetmen & senaryo: Michelle Morgan)
Lemon (Yönetmen: Janicza Bravo, Senaryo: Janicza Bravo, Brett Gelman)
Menashe (Yönetmen: Joshua Z Weinstein, Senaryo: Joshua Z Weinstein, Alex Lipschultz, Musa Syeed)
Person to Person (Yönetmen & senaryo: Dustin Guy Defa)
Thoroughbred (Yönetmen & senaryo: Cory Finley)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR