26 Yıl Sonra Tekrardan Çekiliyor!

Son dönemin popüler yeniden çevrim furyasına 1990 yapımı Jacob’s Ladder da katılıyor. David M. Rosenthal’ın yönetmenliği üstlendiği film proje…

26-Yıl-Sonra-yeniden-cekiliyor

Adrian Lyne’in yönetmenliğini üstlendiği 1990 yapımı gerilim filmi Jacob’s Ladder’a(Dehşetin Nefesi) devam filmi geliyor. Ülkemizde Dehşetin Nefesi ismiyle vizyona giren film yenilenmiş kadro ile tekrar aynı duyguları hissetirmeyi hedefliyor. Jacob’s Ladder vizyona girdiği dönemde kasveti, ürkütücü hikayesi ve gerilim dolu atmosferiyle izleyiciyi her an tetikte bekleten bir film olarak hafızalarda yer almıştı.

DEHŞETİN NEFESİ 26 YIL ARANIN ARDINDAN TEKRAR ÇEKİLİYOR

Sinema izleyicisi üzerinde bıraktığı etki ile kısa sürede kült filmler arasına yerleşen Jacob’s Ladder, 26 yıl aranın ardından yeniden çekilen filmler arasına katılıyor. Film, 2013 yılında James Foley’nin kamera arkasına geçmesiyle tekrar gündeme gelmişti ancak proje rafa kalkmıştı. Foley’den artakalan boşluğu doldurmak amacıyla David M. Rosenthal ile anlaşılmış ve proje için önemli bir adım atılmıştı.

SAVAŞTAN ÇIKAN ASKERİN HİKAYESİ

Tim Robbins, Elizabeth Pena ve Danny Aiello’nun yer aldığı orijinal film, Vietnam savaşında yer alan ve savaşın etkilerini hayatında hisseden Jacob isimli bir askerin gerçek ile hayali birbirinden ayıramadığı dünyasında halüsinasyonlarla dolu hikayesini anlatıyor.

FİLMİN OYUNCULARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI

David M. Rosenthal tarafından yönetmenliği üstlenilecek olan devam filmi Jacob’s Ladder’nin senaryosu, Jeff Buhler ve Sarah Thorp ikilisi tarafından yazılacak. LD Entertainment şirketinin yapımcılığını üstlendiği filmde iki erkek kardeşin etrafında yaşanan olaylara odaklanacak. Micheal Ealy bu iki erkek kardeşlerden birini canlandıracak.

Daha Fazlası: Editör
Eylül’de Venedik
Venedik Bienali tarafından organize edilen 73. Venedik Uluslararası Film Festivali, Whiplash’in yönetmeni...
Dahası