Tamer Hassan, Game of Thrones’ta Bir Türk Daha!

134895

Tamer Hassan, Game of Thrones’ta Bir Türk Daha!

Nisan ayının sonlarına doğru 6. sezonuyla devam edecek olan, tüm dünya genelinde milyonlarca hayrana sahip Game of Thrones’ta Kıbrıslı Türk oyuncu Tamer Hassan rol aldı. Daha önce Game of Thrones‘u izlemeyen Hassan, yapımın kendisine iki defa teklifte bulunduğunu fakat ikisinde de dizinin ne kadar önemli bir proje olduğunu bilmediği için kabul etmediğini söyledi.

Tamer Hassan Kimdir?

Kıbrıs asıllı Türk oyuncu Tamer Hassan 1.90 boyunda ve 48 yaşında. Game of Thrones’un dünya genelindeki gücünü gördükten ve yapımın kendisini ısrarla istemesinden sonra kısa sürede dizinin 1. sezonunu izlemiş ve kendi tabiriyle büyülenmiş hissetmiş. Çocuklarının sıkı bir Game of Thrones hayranı olduğunu söyleyen Tamer Hassan, dizide canlandırdığı Dothraki karakteri için de Dothraki dilini öğrenmiş.

tamer-hassan

Dizide büyük bir Dothraki savaşçısını, liderini oynadığını söyleyen Tamer Hassan, canlandırdığı karakterin oldukça önemli bir karakter olduğunu ve dizinin geneline baktığımda nasıl bu dizide rol alıyorum diyerek kendime soruyorum ve bu da beni çok sevindiriyor dedi. Oyunculuk kariyerinde 15 yılı geride bırakan Tamer Hassan daha önce Daniel Craig, Richard Gere, Sir Ben Kingsley ve Ralph Fiennes gibi yıldızlarla aynı sahneyi paylaşmış. Robot Hükümdarlığı, Titanların Savaşı gibi iyi filmlerde başarılı performanslar gösteren oyuncu, NCIS, 24 ve Drakula gibi televizyon dizilerinde de rol almıştı.

Game of Thrones 6. Sezon Fragmanı

https://youtu.be/CuH3tJPiP-U

Geçtiğimiz sezonlarda dizide yer alan Sibel Kekilli‘nin ardından, dizide yer alan ikinci Türk oyuncu olan Tamer Hasan Game of Thrones’un geleceğine dair sorulan soruları ise samimi bir şekilde yanıtlamak isterdim fakat sadece bana verilen, içinde benim olduğum senaryoyu bildiğim için maalesef bir bilgim yok demekle yetindi. Şimdiden Game of Thrones’un yeni bölümlerini ve Tamer Hassan’ın olduğu sahneleri büyük bir heyecanla bekliyoruz!

Editör:
Editörün Yazıları: Editör

Vizyon: The Net

Güney Koreli ünlü yönetmen Kim Ki Duk’un son filmi “The Net”, bugün...
Devamı