George Michael: A Different Story

george-michael

Bu sabah bir müzik efsanesinin daha bizi bıraktığı haberiyle uyandık. Sinemayor ekibinin çoğunluğu gibi 80’li ve 90’lı yıllarda büyüdüyseniz, George Michael’ın ölüm haberinin sizleri de nasıl etkilediğinin farkındayız. İstediğimiz her şarkıya (hatta şarkı sözüne ve notasına), bir düğmeye basarak ulaşamadığımız özel bir dönemde, dinlediğimiz her yeni şarkı için heyecanlandığımız, keşfettiğimiz her şarkıcı veya grup hakkında yanımızdakiyle konuşmak istediğimiz bir zamanda, George Michael ile tanışmanın nasıl bir haz olduğunu, şimdi kime, nasıl anlatabiliriz? En iyisi üzülmeyi bir kenara bırakıp George Michael’ı şarkıları ile hatırlamak.

“George Michael: A Different Story”  ise, biraz daha ileri gidip, iyi bir George Michael belgeseli izlemek isteyenler için önereceğimiz en iyi yapım. Sting, Elton John, Mariah Carey, Boy George ve Noel Gallagher gibi isimler ile birlikte kendisi ile yapılan ropörtajları içeren belgesel, henüz 53 yaşında kaybettiğimiz sanatçının kariyeri ve yaşamına ışık tutuyor.

Southan Morris’in yönettiği 2005 yapımı, Berlin Film Festivali ve Tribeca Film Festivali gibi yüksek prestijli film festivallerine dahil edilmişti.

george_michael-a_different_story_dvd_a

Daha Fazlası: Editör
DEADPOOL’un 2. filmi için hazırlıklar başladı
Cuma günü beyaz perdelerde olacak olan çizgi romandan uyarlama Deadpool kahramanının 2....
Dahası