Smallville

smallville-facebook-cover-timeline-banner-for-fb (1)

Smallville, 2001 yılında çekimine başlanan, Superman‘in gençliğini konu alan Amerikan dizisi. Yapımcılığını Alfred Gough ve Miles Millar yapmıştır. Dizinin çekimleri Kanada’da yapılmıştır. Dizinin ana oyuncuları Tom Welling, Allison Mack, Michael Rosenbaum, Annette O’Toole, John Schneider, Erica Durance, John Glover ve Kristin Kreuk‘tur.

Superman‘in gençliğini ve güçlerini keşfetmesini konu alan Amerika Kanada ortak yapımı dizi. Dizi 13.05.2011 tarihinde ‘Finale‘ isimli bölümüyle final yapıp ekranlara veda etmiştir. Bilim kurgu ve macera alanında ön plana çıkmış olan Smallville dizisi Süpermen’in hayata başlayış şeklini ve küçüklük zamanlarını anlatan bir yapım olarak karşımıza çıkmakta.

Dizinin başkarakteri olan Clark Kent farklı bir gezegenden gelen bir varlığı canlandırmaktadır. Dünyadaki var olan insanlara oranla büyük bir farklılık gösteren bu karakter iyi yönleriyle ön plana çıkarak dünyayı kötü olan olaylardan korumaya çalışmakta. Çocukluğu çok iyi bir şekilde geçen Clark Kent gençlik yıllarını da en iyi şekilde geçirebilmek için büyük çaba sarf etmektedir. Dram ve romantizm konularının işlendiği bu dizide aşk ve hüzün kavramlarının izleri bir hayli görülmektedir. Bir zamanlar Clark Kent’in çok yakın arkadaşı olan Lex Luthor kötülüğe olan yatkınlığından dolayı Clark Kent ile aralarında büyük bir farklılık meydana gelmiştir. Bu iki oyuncunun birbirleri arasındaki rekabeti de konu edinen bu dizide doğaüstü güçler ve karakterlerde yer almaktadır.

Editör:
Editörün Yazıları: Editör

The Lego Batman Movie

Yeni TV spot’uyla tansiyon artıyor, bekleyiş sürüyor. Will Arnett, Zach Galifianakis, Michael...
Devamı