2 Film: James Brown

get on up chadwick

Müzik tarihinin devleşmiş isimlerini, bir biyografik drama ve bir belgesel kombinasyonu ile andığımız “2 Film” serimizin 3. ayağında soul müziğin babası James Brown var.

Get On Up (2014) [IMDB Puanı: 6.9]

James Brown’un yokluk içinde geçen çocukluğundan, şöhret basamaklarını tırmanan gençliğine ve zirvedeki dönemlerine uzanan Get On Up, geçtiğimiz hafta ülkemizde vizyona giren The Girl on the Train’in yönetmeni Tate Taylor’ın 3. uzun metraj filmi. Get On Up, müzik biyografileri arasında kendine saygıdeğer bir yer edinirken, Brown’u canlandıran Chadwick Boseman ise tek kelime ile döktürüyor.

Mr. Dynamite: The Rise of James Brown (2014) [IMDB Puanı: 7.5]

Rythmn & Blues’dan Funk’a kadar uzanan yelpazede Amerika’yı ve müziğini sonsuza kadar değiştiren James Brown’ın hikayesi, daha önce yayınlanmamış konser görüntülerinin yanında Brown ve grup üyeleri ile yapılan roportajlar kullanılarak anlatılıyor. Mick Jagger’ın yapımcı ekibinde bulunduğu HBO belgeselinin yönetmen koltuğunda ise Emmy ve Oscar ödüllü Alex Gibney var. James Brown’ın müziğini alışıla gelmiş müzik biyografi veya belgesellerine göre çok daha derinlemesine işleyen Mr. Dynamite sayesinde, Soul babası tarafından vaftiz edileceksiniz.

Daha Fazlası: Editör
Vizyon: Graduation
4 Months, 3 Weeks and Two Days ve Beyond The Hills gibi...
Dahası