Kısa Film Sevenlere Özel Festival

Öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan Uluslararası KısaKes Film Festivali; sinemaseverleri, uluslararası film profesyonellerini, genç sinemacıları 27-30 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul’da buluşturuyor.

KısaKes, kısa film serüvenine büyüyerek devam ediyor! Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan festival, eylül ayında sinemaseverleri 101 ülkeden 1470 film arasından seçilen genç yönetmenler İstanbul’da buluşturuyor. Festivalde; sinemaseverler hem bu yönetmenlerin filminden oluşan özel yarışma seçkisini, hem de dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes’e katılan kısa filmlerini bir arada izleme fırsatı yakalıyor. Festival sırasında, sinemaseverler Yarışma Seçkisi’ni izlemekle yetinmeyip, filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

Sinema sektörünün uluslararası yerli ve yabancı önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan ustalık sınıfları, atölyeler ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarırken; Türkiye’nin ilk kısa film mini-marketinde ve kokteyllerde genç sinemacı ve sanatseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor. Ayrıca festivalin pitching ve proje geliştirme plaformu fikirlerin filmleşmesine de destek veriyor.

30 Eylül Cuma gecesi gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası yönetmenler arasından 5 film ve Pitching Platformu katılımcıları sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor. Festival ve etkinlikler hakkında daha detaylı bilgi ve akreditasyon kaydınızı tamamlamak için www.kisakes.org sitesini ziyaret edin.

Daha Fazlası: Editör
BATTLESTAR GALACTICA Beyaz Perdelere Uyarlanıyor
Universal Studios, Disney’in Star Wars serisiyle baş edebilmek için Battlestar Galactica’yı sinemaya...
Dahası