Matrix’in yıldızları yeniden bir aradalar

Keanu Reeves ve Laurence Fishuburne Matrix’ten yıllar sonra John Wick 2 için bir araya geldiler…

2014 yılında vizyona giren ve gerek seyircilerden gerekse eleştirmenlerden tam not alarak beklenmedik bir başarıya imza atan John Wick’in devam filminin çekimleri sona erdi.

Aksiyon sinemasının ünlü yıldızı Keanu Reeves’in bir kez daha başrolde olduğu John Wick 2’nin setinden gelen ilk fotoğraflar, en az ilk film kadar heyecan dolu bir maceranın bizleri beklediğinin sinyalini veriyor…

keanu

Eşinden miras kalan köpeğinin öldürülmesi üzerine mafyaya savaş açan eski bir suikastçinin hikayesinin anlatıldığı ilk filmin yazar ve yönetmen kadrosunun korunduğu devam filminin hikayesi hakkında henüz herhangi bir bilgi paylaşılmamış olsa da set fotoğraflarından anlaşıldığı kadarıyla ikinci filmde pek çok yeni karakterle tanışacağız gibi görünüyor.

johnwick2

John Wick 2, ilk olarak 1999 yılında vizyona giren ve kısa bir sürede adeta bir modern klasiğe dönüşen Matrix filminde karşılıklı oynama fırsatı bulan ve en son 2004 yılında vizyona giren The Matrix Revolutions filminde bir araya gelen Keanu Reeves ile Laurence Fishburne’ü aradan geçen 12 yıldan sonra yeniden buluşturacak.

Matrix’te serinin unutulmaz karakterlerinden biri olan Morpheus’a hayat veren Laurence Fishburne’un John Wick 2’deki rolünün ayrıntılarına dair henüz resmi hiçbir açıklama yapılmamış olsa da Fishburne’ün tıpkı Matrix’te olduğu gibi Keanu Reeves’in canlandırdığı John Wick’e akıl hocalığı yapacak olan bir karaktere hayat vereceği konuşuluyor.

johnwick3

Yeni filmin, Fishburne’ün dışındaki oyuncu kadrosunda; Orange is the New Black dizisiyle tanınan ve son olarak çekimleri halen devam etmekte olan xXx: The Return of Xander Cage ile adı sıkça anılan Ruby Rose ile son yılların aksiyon filmlerinde öne çıkan Common yer alıyorlar.

Sıradışı güzelliğiyle ön plana çıkan Ruby Rose’un John Wick’le aynı safta yer alacak bir karaktere hayat verecekken Common’un ise filmin yeni kötü adamına hayat vermesi bekleniyor.

Senarist Derek Kolstad, ilk filmin vizyonun hemen ardından yaptığı bir açıklamada John Wick’in maceralarını bir üçleme olarak tasarladığını belirtmiş ve hikayenin devam etmesinin ilk filmin ticari başarısının üzerine alınmış zorlama bir karar olmadığının altını çizmişti.

Matrix serisinde dublör koordinatörü olarak çalışmış olan Chad Stahelski’nin yönetmenliğini üstlendiği John Wick 2’nin 2017 yılının şubat ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Daha Fazlası: Editör
Film Repliklerine Ne Kadar Hakimsin?
Öyle filmler vardır ki unutulmayan sahneleri, unutulmayan replikleriyle hatırlarız onları hep. O...
Dahası