Yeni Joker Bomba Gibi Geliyor!

Suicide Squad’ın Joker’i bomba gibi geliyor!

12 Ağustos 2016’da vizyona girmesi beklenen Suicide Squad türkçesiyle İntihar Timi filminde Jokeri canlandıracak olan Jared Leto beklentileri boşa çıkarmayacak gibi gözüküyor.

jared

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı ödüllü Jared Letonun yeni Joker olacağını öğrenmek hepimiz için büyük bir sürpriz olmuştu, ancak oyuncuya Oscar kazandıran Dallas Buyers Clubdaki inanılmaz dönüşümü düşünüldüğünde yeni Jokeri büyük bir heyecanla beklemeye başladık.

Günümüzün önde gelen metot oyuncularından biri kabul edilen Leto kendisinden de beklenildiği gibi kısa sürede kendini tamamen rolüne adadı. Ancak setten gelen bilgiler, Jared Leto’nun Joker karakterine hazırlanma sürecinin beklenenden daha yoğun ve şaşırtıcı geçtiğine ve Leto’nun dönüşümünün oldukça şiddetli olduğuna işaret ediyor.

Jared Leto ile birlikte rol alan pek çok oyuncu, çekimler boyunca Leto’nun hiç karakterden çıkmadığını ifade ediyor. Metot oyuncularının yöntemleri düşünüldüğünde bu o kadar da ilginç bir bilgi değil, ancak söz konusu Joker kadar acımasız ve korkunç bir kötü kahraman olduğunda, bu dönüşümün settekiler için epey zor geçtiğini tahmin edebiliyoruz.

Filmde Captain Boomerang’ı canlandıran Jai Courtney gerçekleştirdiği bir röportajda çekimlerin başlamasından itibaren Jared Leto’nun hiç karakterden çıkmadığı ve tamamen rolüne odaklanabilmek için ekibin tamamından uzak kaldığını belirtiyor.

Heath Ledger’ın Joker’i canlandırmak için kendini bir ay boyunca bir otel odasına kapattığını düşündüğümüzde Leto’nun bu hareketi o kadar da farklı gelmiyor. Ancak çekimler boyunca karakterden çıkmaması ve ekip arkadaşlarına zor anlar yaşatması, Jared Leto’nun ünlü karaktere katacağı yoğunlu daha da çok merak etmemize sebep oluyor.

Ürkütücü Bir Ekip Arkadaşı

Çekimler boyunca kendi kimliğinden sıyrılıp Jokerin ortaya çıkmasına izin veren Jared Leto, oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimleri davranışları ile korkutmayı başarmış. Jared Leto’nun sette ne kadar korkunç olduğunu daha iyi anlamamızı sağlayan isim ise, Suicide Squad’da tam olarak hangi rolde karşımıza çıkacağını bilmediğimiz, Clint Eastwood’un oğlu Scott Eastwood.

Eastwood, Jared Letonun Joker’inin ne kadar ürkütücü olduğunu gözler önüne seren açıklaması ise şöyle:
Onunla konuşmaktan tırsıyordum çünkü sürdürmeye çalıştığı şeyi mahvederim diye çok korkuyordum. Ama onunla daha önceden tanışıyorduk. Joker olmadan önce onunla tanışmıştım, onu yalnızca Jared Letoyken tanımıştım. Fakat buna güvenerek sürekli koruduğu bütünlüğü bozmayı göze alamadım. Açıklamalar Scott Eastwood gibi bir isimden gelince, Jared Letonun ne kadar inandırıcı bir Joker performansı ortaya koyduğu daha net anlaşılıyor.

jared2

Jared Leto Suicide Squad Ekibine Korkunç Hediyeler

Jared Letonun Joker olarak yaptığı en dikkat çekici hareketlerden biri, Suicide Squad ekibine hediyeler yollamak olmuş.

Filmde Slipknot’ı canlandıran Adam Beach geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Letonun tüm ekibe, sette bulunmadığı için özür dilemek adına hediyeler yolladığını belirtti. Ancak Beach’in daha sonra doğrulanan ifadelerine göre, bu hediyelerin normal koşullarda almayı bekleyeceğiniz armağanlarla bir alakası yoktu ve paketleri gönderen kişi Leto değil, Joker’di.

Paketlerin içindekiler ise oldukça ilginç: Jared Leto, tüm ekip arkadaşlarına Joker olarak kaleme aldığı bir mektup yollamış. Bunun yanı sıra Leto yine Joker karakteri olarak, ilk provalarda neden aralarında olamadığını açıklayan ve ekip arkadaşlarından özür dileyen bir video da yollamış. Videoda Jared Leto’dan eser göremediklerini ifade eden Suicide Squad ekibi, ekrandan kendileri ile konuşan Jokerin gerçekçiliğine inanamadıklarını belirtti.

Jokerin ekip arkadaşlarına yolladığı son hediye ise, Jared Leto’nun karakterine ne kadar kuvvetli bir şekilde bağlandığını kanıtlar nitelikte; Jokerin Suicide Squad ekibine son hediyesi yavru domuz cesetleri olmuş.

Fakat Joker herkese aynı hediyeyi yollamamış. Leto, filmde Deadshot’ı canlandıran Will Smith’e özel bir not ile beraber bir zarfın içinde mermi yollarken filmde Jokerle birlikte göreceğimiz Harley Quinn’i canlandıran Margot Robbie’ye gelen hediye ise siyah bir kutunun içinde oldukça romantik bir aşk mektubu ve canlı bir sıçanmış.
Margot Robbie’nin sıçan ile ne yaptığını merak ediyorsanız hemen söyleyelim; Robbie Elle dergisine yaptığı açıklamada ekip arkadaşlarının öldürmeyi teklif etmesine rağmen sıçanı evcil hayvan olarak evine aldığı, adını Rat Rat koyduğunu ve onu organik dutlarla beslediğini ifade etti.

Jared Letonun Joker’e dönüşümünden sonra yaptıkları hakkında her ne kadar sınırlı bilgiye sahip olsak da, bugüne kadar öğrendiklerimiz role nasıl yaklaştığını gözler önüne sermeyi başarıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Jared Leto’nun performansı hakkında yorum yapmak ve diğer Joker performansları ile karşılaştırmak için henüz çok erken; ancak bir oyuncunun, metot oyunculuk tekniğinin sınırlarını bu kadar zorlaması ve rolü uğruna yaptıklarının sonucunda beyazperdede nasıl bir manzara ile karşılaşacağımızı gerçekten çok merak ediyoruz. Heath Ledger’ın Joker’ini aratır mı bilinmez, ancak Jared Leto’nun son derece özgün ve rahatsız bir Joker ile Suicide Squad’da karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.

Editör:
Editörün Yazıları: Editör

THE PURGE: Election Year’dan Altyazılı Fragman Geldi

Değindiği hassas konularla sinemaseverlerin merakını çeken The Purge, 3 filmlik bir seriye...
Devamı